KALKULACIJE SE NE ISPLATE-MAROKO POBEDIO ŠPANIJU, HEROJ BONU PONOVIO PODVIG LIVAKOVIĆA

Fudbaleri Maroka obezbedili su plasman u četvrtfinale Mundijala u Kataru nakon boljeg izvođenja jedanesteraca. Regularan tok utakmice završen je bez pogodaka 0:0kao i produžeci, a u penal seriji istakao se golman Jasik Bonu.

Kakav šok za “furiju”! Prvak sveta iz 2010. godine ušao je u ovaj meč kao veliki favorit, ali na kraju su morali da pruže ruku neverovatnim Marokancima koji su se od početka opredelili za defanzivu, čekajući svoju priliku.

Čekali su je, i dočekali!

Nakon 120 minuta fudbala bez pogodaka, golman Sevilje, Jasik Bonu, odbranio je penale trojici reprezentativaca Španije i odveo Maroko u četvrtfinale!

Maroko je tako po prvi put u istoriji u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

Ni u jednom od poluvremena nismo videli stopostotne šanse, ali bilo je nekoliko izglednih situacija, pre svega sa strane “furije” koja je imala posed, često išla napred ali nije uspela da kruniše dobre periode igre pogotkom.

Maroko je sa druge strane bio izuzetno čvrst u bloku, tražio svoje šanse iz kontri i prekida, čak nekoliko puta ozbiljno i pretio ali bez uspeha.

Španija je očigledno “promašila” u kalkulaciji porazom od Japana, ali prema viđenom u regularnom delu igre dva tima bila su u najmanju ruku ravnopravna.

Nakon 90 minuta, nije bilo pogodaka pa je meč otišao u produžetke.

Ni u dodatnih 30 minuta igre nismo dobili pobednika pa su kao i juče u duelu Japana i Hrvatske odlučivali jedanesterci.

Golman Maroka Jasik Bonu izveo je neverovatan podvig, “skinuo” tri jedanesterca španskim fudbalerima i bukirao mesto u istoriji!

On je sada postao tek četvrti golman u istoriji koji je odbranio tri udarca sa bele tačke na jednoj utakmici, a interesantno juče je to isto uradio golman Hrvatske, Dominik Livaković.

Maroko je pogodio sva tri puta sa bele tačke obezbedio mesto u osam najboljih ekipa Mundijala u Kataru.

Njihov naredni protivnik biće pobednik duela Švajcarske i Portugala!

TEKST: MERIDIAN SPORT