KANAĐANI POSLALI KUĆI SLOVENCE I ZAKAZALI DUEL SA SRBIJOM!

(6.9.2023) – Košarkaši Kanade savladali su selekciju Slovenije 100:89 i plasirali se u polufinale Mundobasketa.

Ovom pobedom Kanađani su zakazali duel protiv Srbije u petak od 10 časova i 45 minuta u borbi za veliko finale, ali i ujedno obezbedili našoj selekciji direktno učešće na Olimpijskim igrama naredne godine u Parizu.

Podsetimo da dve najbolje plasirane selekcije sa Svetsko prvenstva imaju direktno učešće na Olimpijskim igrama, a to će u ovom slučaju biti Srbija i Nemačka, koja će se sastati protiv Amerike u drugom polufinalu u petak od 14 časova i 40 minuta.

U prvom poluvremenu viđena je odlična utakmica, a oba tima su se smenjivala u vođstvu, dok je najveću prednost imala Kanada (44:40). Slovenija je uspešno pratila ritam rivala, a igrači obe selekcije su “cepali” mreže šutem za tri poena. Viđeno je ukupno 16 poena iz šuta za tri, a Luka Dončić i Šaj Glidžis-Aleksander bili su pokretački “motor” svojih država.

Dončić je do poluvremena ubacio 17 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Glidžis sa 13 ubačenih poena. Poluvreme je završeno 50:50.

U drugom delu meča Ar-Džej Beret je uspeo da slomi odbranu Slovenije i lakim ulaskom u obruč poentirao za prednost Kanade. U odbrani je blistao Dilon Bruks koji je zaustavljao napade Luke Dončića, čime mu faktički disao za vratom i nije mu dao da dođe u situaciju za šut.

Kako se utakmica privodila kraju, Dončić je bivao sve nervozniji i prigovarao sudijama, a ovog puta mu se to obilo o glavu pošto je zaradio dve tehničke greške i bio izbačen u poslednjoj deonici meča.

Ovim potezom na +16 za Kanadu bilo je jasno ko će biti naredni rival Srbije u polufinalu.

Najeifaksniji igrač utakmice bio je Šej Gildridž Aleksander koji je ubacio 31 poen i imao 10 skokova, a pratio ga je Ar-Džej Beret sa 24 poena i devet uhvaćenih lopti.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Luka Dončić koji se zaustavio na 26 poena, četiri skoka i pet asistencija, a u stopu ga je pratio Kremen Prepelič sa 22 poena, pet skokova i tri asistencije.