KARABAG POBEDIO BRAGU U GOSTIMA SA 4:2

(15.2.2024) – U okviru prve utakmice 1/16 finala Lige Evrope fudbaleri Milana rutinski su savladali Ren 3:0.

Posle nešto više od pola sata igre kvalitetan centaršut uputio je Alesandro Florenci, a Ruben Loftus-Čik, ispratio let lopte i glavom smestio loptu u mrežu. Loftus-Čik je i drugi gol na meču dao glavom, a u 53. minutu Rafael Leao u svom maniru je krunisao sjajnu akciju crno-crvenih.

Jedan od najvećih podviga u klupskoj istoriji ostvario je Karabag pobedivši u gostima Bragu sa 4:2.

Nekadašnji igrač Partizana Marko Janković je iz penala doveo Azere u vođstvo. Portugalci su poravnali na 1:1 u finišu prvog poluvremena preko Kongoanca Simona Banze. Sa dva gola Francuza Zubira i jednim Žuninja Vieire Karabag je stigao do plus tri, a konačan rezultat postavio je Mutinjo iz penala.

Rezultati preostalih mečeva:

Benfika – Tuluz 2:1, Lens – Frajburg 0:0, Fejenord – Roma 1:1, Galatasaraj – Sparta 3:2, Šahtjor – Marsej 2:2, Jang Bojs – Sporting 1:3.

Odigrani su i susreti plej-ofa 1/16. finala Lige konferencije.

Molde – Legija 3:2, Olimpijakos – Ferencvaroš 1:0, Union – Ajntraht 2:2, Šturm – Slovan 4:1, Ajaks – Bodo 2:2, Betis – Dinamo 0:1,  Makabi – Gent 1:0, Servet – Ludogorec 0:0.