KATAI U FINIŠU DONEO TRIJUMF U SURDULICI

(7.4.2024) – Crvena zvezda je tek u finišu meča savladala Radnik rezultatom 2:0, u utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Rastrčani su bili fudbaleri Crvene zvezde od starta meča, Hvang je snažno šutirao u raspoloženog Ranđelovića. Udarac sa distance je oprobao i Mijailović u 12. minutu, a spoljni deo mreže je pogodio Ndiaje.

Imao je i Olanjinka dobru priliku u 23. minutu, u poslednjem trenutku je Kadijević uspeo da izblokira Ndiajea u 32. minutu, a u nadoknadi prvog poluvremena je Stamenić želeo da iznenadi Ranđelovića koji je prethodno pogrešio, ali je šutirao pravo u njega.

Zicer je imao Hajdarević u 65. minutu, ali je Glazer u stilu rukometnog golmana pravovremeno izašao i “skratio” ugao, te fantastično odbranio. Potom su usledile dve velike prilike za Zvezdu. Prvo je Hvang u 69. minutu gađao preko gola, i to iz sjajne pozicije, premda je bio u padu, a lopta nezgodno odskočila, da bi ubrzo Katai pogodio stativu. Ono što nije nekoliko minuta ranije, uspeo je u 76. minutu sjajni Aleksandar Katai. Odlično je Hvang dodao Krasou koji je majstorski uposlio Kataija, a Magiko iz prve pogodio dalji ugao Ranđelovićevog gola.

Pobedu je potvrdio Katai u 88. minutu kada mu je Mijailović dobro centrirao sa desnog boka, a on glavom savladao Ranđelovića, te zasluženo doneo trijumf crveno-belima.

Katai je tako sa dva gola u Surdulici prestigao Rajka Mitića na večnoj listi najboljih strelaca i sa 110 golova dospeo na deveto mesto najboljih strelaca u istoriji kluba.