KATAR ODBRANIO TITULU IZ SINGAPURA

(10.2.2024) – U neizvesnom finalu Azijskog kupa selekcija Katara pobedila je Jordan sa 3:1.

Na prepunom stadionu u Lusailu domaća ekipa došla je u vođstvo iz penala koji je uspešno izveo Afif u 22. minutu.

Jordan je senzacija ovogodišnjeg šampionata, a nesumnjivi kvalitet potvrdio je preko Jazana u 57. minutu za 1:1.

Ipak, neopreznim startovima u svom 16-ercu gostujući igrači su skrivili još dva penala, a oba je precizno izveo Afif, u 76. i 94. minutu.

Afif je tako postao i prvi strelac prvenstva sa 8 golova.

Katar je tako odbranio titulu azijskog prvaka od pre četiri godine u Singapuru kada je pobedio Japan sa 3:1.

Poput Evropskog prvenstva i u Aziji se ne igra utakmica za treće mesto. Podsećam da su u polufinalu ispali Iran od Katara (3:2) i Južna Koreja od Jordana (2:0).