KECMANOVIĆ ČEKA ZVEREVA

(23.9.2023) – Miomir Kecmanović se plasirao u četvrtfinale Čengdua pobedom nad Francuzom Korentanom Muteom – 2:0 (6:2, 6:4), za 96 minuta.

Srpski teniser je sjajno započeo današnji meč. Već na startu je uzeo brejk Francuzu koji je ubrzo pretrpeo još jedan i dok se okrenuo gubio je već sa 4:1.

Mogao je 47. teniser planete već u sedmom gemu da reši pitanje osvajača prvog seta, no Mute se odbranio i samo malo prolongirao poraz.

U drugom setu je već 122. reket na ATP listi pružio žešći otpor, Kecmanović oduzeo servis rivalu u petom gemu, Mute je ekspresno uzvratio. Velika borba se vodila u devetom gemu gde se Miomir nekako izborio za novi brejk.

Servirao je za meč srpski teniser i bez izgubljenog poena je rešio gem, a samim tim i meč.

U narednom krugu njegov protivnik biće Nemac Zverev, koji je pobedio Kotova sa 7:6, 4:6, 6:1.