KECMANOVIĆ IZBACIO PRVOG NOSIOCA STOKHOLMA!

(19.10.2023) – Miomir Kecmanović zabeležio je veliku pobedu na ATP turniru u Stokholmu, za plasman u četvrtfinale turnira. Naš igrač je s 2:0 (7:6, 6:2) savladao favorizovanog Danca Holgera Runea, glavnog nosioca turnira i trenutno šestog igrača na svetskoj listi! Rune če ovim porazom izgubiti dodatne poene na ATP listi, pošto je u švedskoj prestonici branio titulu osvojenu lane.

Mogao je Kecmanović možda i lakše da dobije prvi set, ali je posle jedne propuštene brejk prilike, kada je imao čak pet brejk lopti, Rune ipak osvojio gem. Na sreću, srpski as je u taj- brejku dobio prvi set, rezultatom 7:3.

Krenuo je Danac silovito u drugom setu i odmah poveo s 1.0 i to na servis Kecmanovića. Naš igrač odmah uzvraća brejkom za izjednačenje, a onda se kecmanović razgoropadio, prosto leteo po terenu, uzeo još dva servisa rivalu i lagano stigao do 6.2 u drugom setu i konačne pobede.

U četvrtfinalu Kecmanović očekuje boljeg iz duela Imer- Prižmić.