KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE MERIDIANBET TIMSKOM IGROM POČISTILI FENERBAHČE

(15.11.2023) – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Fenerbahče na domaćem parketu 87:56 u osmom kolu Evrolige. Crveno- beli su upisali treću pobedi u Evroligi, dok je turski predstavnik upisao treći poraz.

Crvena zvezda je otvorila vrlo dobro. Već na samom početku tim Janisa Sferopulosa čvrstom odbranom, predvođena Lukom Mitrovićem ograničila je igrače Fenerbahčea na teška rešenja za poene.

Upravo iz dobre odbrane crveno- beli su u tranziciji lako dolazili do rešenja i postepeno uvećavali prednost. Sjajni su u napadu Jago dos Santos i Džoel Bolomboj, pa je domaćin nakon prvih 10 minuta imao dvocifrenu prednost (28:16).

U istom ritmu je nastavila Crvena zvezde Meridianbet i u nastavku, dok su gosti imali velikih poteškoća u organizaciji napada. Ulaskom Miloša Teodosića koji je u drugoj četvrtini, kasnije ispostaviće se ključan igrač igrač na parketu, crveno- belima doneo bolju organizaciju napada, pa čak stigla i do 20 poena prednosti – 43:23, a na poluvreme otišla s pozamašnom prednošću od 45:26.

Crvena zvezda Meridianbet je u nešto slabijem ritmu otvorila drugo poluvreme, rešenja u napadu nije bilo, izgubljene su tri lopte, što je na drugoj strani iskoristio Najdžel Hejs-Dejvis, pa je Fenerbahče prišao na 13 poena zaostatka (49:36). Crveno- beli su uspeli da zauzstave taj nalet gostiju i u poslednjih pet minuta treće četvrtine ih svede na četiri postignuta poena, dok su s druge strane crveno- beli postigli 11 peona za vođstvo od 60:40.

Početak poslednje deonice doneo je odgovor o pitanju pobednika duela, pošto je Crvena zvezda Meridianbet nakon trojki Tobija, Davidovca, a potom i Lazarevića stekla 30 poena prednosti. Pored ubedljive igre i trijumfa, loša strana ove pobede je ostavio Šabaz Nejpir, koji je meč morao da napusti zbog slomljenog nosa u prvom minutu meča, kada je zadobio udarac u glavu prilikom borbe za loptu, kao i Dos Santosa na kraju treće četvrtine. Brazilac je uz pomoć fizioterapeuta tima odnet s terena, a povredio je desnu nogu.

U ekipi Crvene zvezde Meridiabet su se istakli Miloš Teodosić sa 18 poena, Džoel Bolomboj sa 14, Nemanja Nedović je dodao 12, dok su na po 11 ostali Jago dos Santos i Stefan Lazarević.

Kod Fenerbahčea je jedino Hejs-Dejvis bio dvocifren sa 12 poena. Džonatan Motli je ubacio osam, Tarik Biberović doprineo sa sedam poena.

Zvezda igra naredni duel već za dva dana protiv Olimpijakosa u Atini.