KOŠARKAŠI DENVERA SIGURNO VODE PROTIV LEJKERSA SA 3:0

(21.5.2023) – Košarkaši Denver nagetsa vode sa 3:0 u finalu Zapadne konferencije posle pobede nad Los Anđeles Lejkersima rezultatom 119:108. Nikola Jokić zabeležio je učinak od 24 poena, 6 skokova i 8 asistencija za 38 minuta provedenih na parketu.

Denver nagetsi su fenomenalnim timskim izdanjem došli na jednu pobedu do najvećeg uspeha u istoriji franšize. Nikola Jokić je briljirao u poslednjoj deonici iako je imao četiri faula, ubacivši 15 od 24 poena u prelomnom periodu. Džamal Mari je odigrao neverovatno prvo poluvreme sa 30 poena, ukupno 37 na kraju.

Mari i Jokić su imali odličnu podršku sa 17 poena Koldvel-Popa, 15 Brusa Brauna i dabl-dablom Majka Portera Džuniora od 14 poena i 10 skokova.

Lejkerse je predvodio Entoni Dejvis sa 28 poena i 18 skokova uz 61 posto iz igre, po običaju odličan u svakoj neparnoj utakmici. Ostin Rivs i Lebron Džejms su ubacili po 23 poena. “Kralj” je završio i sa 12 asistencija, sedam skokova, ali tek 3/9 za tri.

Samo pet izgubljenih lopti i čak 30 asistencija Denvera na gostujućem parketu. Imali su i bolji procenat za tri – 41 posto naspram 31 posto Lejkersa,

Denver na svom terenu ima priliku da “počisti” rivala i ode u finale, meč se igra 23. maja.