KOŠARKAŠI PARTIZANA UBEDLJIVO PORAŽENI U PIREJU

Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi u Pireju od Olimpijakosa sa 87:58 u okviru sedmog kola Evrolige. Crno-beli su tako prekinuli niz od tri uzastopne pobede u Evropi.

Partizan je  desetkovan doputovao u Atinu, bez čak šestorice standardnih prvotimaca. Olimpijakos posle dva poraza kod kuće od Monaka i Valensije slomio je oslabljene goste i trijumfovao.

Olimpijakos je već u uvodnim minutima druge četvrtine došao do plus 12, ali su izabranici Željka Obradovića pružili otpor u nastavku, odigrali čvršću odbranu i crno-beli su se vrlo brzo serijom 7:0 vratili u meč (30:25). Razigrao se Džejms Naneli i uprkos tome što je domaća ekipa mogla na pauzu sa dvocifrenom prednošću, završnica je pripala Partizanu.

Crno-beli su iskoristili greške domaćeg tima i preko Madara i Nanelija otišli sa podnošljivih sedam poena minusa – 45:38.

Početkom treće deonice, Partizan je odlično, pre svega u odbrani, počeo i drugo poluvreme i serijom 7:0 u 24. minutu približio se na samo tri poena minusa – 48:45.

Ipak na to odgovara Olimpijakos u finišu deonice serijom 8:0 u režili Larencakisa i domaći beze na maksimalnih plus 14 (68:54). Crno-belima je tada bilo jasno da će teško da se vrate u meč.

Partizan je posustao u poslednjoj deonici i dozvolio Olimpijakosu da napravi 28:2 seriju, čime su ujedno ubedljivo slavili na meču sa 31 poenom prednosti (87:56).

Olimpijakos je predvodio Kostas Slukas sa 17 poena uz 8 asistencija, pratili su ga Saša Vezenkov sa 15 uz 7 skokova i 4 asistencije, Janulis Larencakis 14, a dvocifreni su bili i Ajzea Kenan, Kostas Papanikolau i Alek Piters po 10.

U taboru crno-belih, po 14 poena su postigli  Kevin Panter i Džejms Naneli, Janis Papapetru 12, a Matijas Lesor 10.

Partizan u sledećem kolu, 18. novembra, dočekuje Makabi, a Olimpijakos gostuje Bajernu.

Meč je pored predsednika Evrolige Dejana Bodiroge, sa tribina pratio i fudbaler Olimpijakosa, nekada velika zvezda fudbala Hames Rodrigez.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT