KOŠARKAŠI PARTIZANA UPISALI TREĆI PORAZ U ABA LIGI

(20.11.2023) – Košarkaši Partizana doživeli su šesti uzastopni poraz od Cedevita Olimpije u Ljubljani, ovog puta rezultatom 95:91 u meču 8. kola ABA lige.

Bolje su meč otvorili domaći, koji su pogađali trojke preko Jake Blažiča i Amadu Soua, a Partizan je uzvraćao sa dva pogođena šuta za tri poena Zeka Ledeja. Tada kreće serija Partizana 9:0 kojom je preokrenuo rezultat, a trojkom Frenka Kaminskog nekako došao do 17:24. Na kraju prve deonice bilo je plus pet, a Partizan je imao i plus devet kada je krenuo kontraudar Cedevita Olimpije. Sa tri vezane trojke (dve Blažiča i jednom Luke Ščuke), uz dva poena sa penala, domaćini su očas posla preokrenuli rezultat serijom 11:0. U tom periodu je žestok udarac u nos dobio Aleksa Avramović. Jaka Klobučar ga je udario, a plejmejker Partizana dobio ličnu grešku. Potekla je krv, nos je otekao, pa je Avramović vrlo brzo napustio teren i otišao je u svlačionicu, a potom, vrlo verovatno, i u bolnicu. Za to vreme, Jaka Blažič je mučio igrače Partizana, kako šutem sa distance, tako i prodorima. Nakon prvih 20 minuta igre, na odmor se otišlo rezultatom 51:50 U korist Cedevite Olimpije

U trećoj deonici nastavljena je izjednačena borba na parketu. Cedevita Olimpija je u oči poslednjih 10 minuta imala prednost 73:71 posle ubačenih slobodnih bacanja Džastina Kobsa posle prekršaja Danila Anđušića. Cedevita je na početku četvrte deonice imala dva puta prednost od plus pet, ali je Partizan nastavljao da pritiska. Na nešto više od četiri minuta pre kraja, posle nesportske greške Ledeja nad Blažičem, i tehničke greške za Prepeliča, domaći tim je imao dva poena prednosti i usledila je dramatična završnica. Jaka Blažič je pogodio četiri poena u nizu za 91:87, dok je na drugoj strani Partizan promašio tri otvorene trojke u međuvremenu. Prepelič je na 90 sekundi pre kraja pogodio dva penala. Usledili su poeni Ledeja i Nanelija, ali nisu crno- beli na kraju uspeli da preokrenu meč. Na kraju pobeda Cedevita Olimpije- 95:91.

Partizan očekuje duel sa Efesom u 10. kolu Evrolige u petak, dok Cedevita Olimpija igra protiv London Lajonsa u Evrokupu.