KOŠARKAŠI ZVEZDE BEZ VEĆIH PROBLEMA U FINALU KRK

(16.2.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet plasirali su se u još jedno finale Kupa Radivoja Koraća, nakon pobede nad ekipom Čačak 94 rezultatom 87:52.

Iako su ispred sebe imali evroligaša, Čačani su se borili do poslednjeg atoma snage– hvalatli su lopte, davali više od sto posto u svakom posedu… Takva igra nimalo nije prijalo crveno- belima. Dodić je izuzetno ušao u duel, spakovao četiri poena, uz jedno maestralno zakucavanje. U prvih šest minuta tim Janisa Sferopulisa uspeo da postigne samo jedan koš – Nedović je pogodio trojku. Kao da i dalje nisu upalili motore, tako su izgledali Beograđani. Više puta ponovljeno, a i viđeno tokom aktuelne Zvezdine sezone, kada je u problemu – na teren se šalje Teodosić. Intant se isplatio, iz prvog kontakta trojka, usput je stigla Hangina pomoć, a za kraj – magična asistencija pod košem za Ilića. Iako je delovalo da će na pauzu otići sa zaostatkom, na kraju je rezultat prve četvrtine bio poravnan 15:15.

Nastavak je doneo sudar Čačana i Luke Mitrovića. Centar crveno- belih je dominirao na oba koša, začinio dobre minuta neverovatnim poenima uz faul, a onda i defanzivno pokazao veliku požrtvovanost, što je učinilo da Zvezda posle početnih 3:0, ponovo dođe do vođstva. Spakovao je osam poena u šest minuta, Čačani nisu odustajali – Dodić i Pulijam su ubrzo izjednačili, ali kao i da su ostajali bez gasa nakon toga, dok je Crvena zvezda Meridianbet podizala radnu temperaturu. Razigrani Jago i Davidovac su odigrali odlično u smiraj poluvremena i režirali seriju od 12:0. Da Čačani nisu pali na samom kraju, zaslužili bi čistu destku za prikazano, jer su ozbiljno namučili evroligaša i zalužili aplauze neutralne publike. Na poluvreme se otišlo sa plus 12 za crveno- bele – 35:23.

Kako se završilo prvo, tako je počelo drugo poluvreme. Crvena zvezda Meridianbet je upalila motore i krenula je da ostavlja Čačane daleko iz sebe. Nedović je bio razlog za dodatno ubrzanje – povezao je osam poena, dok su Davidovac i Gedraitis dodali po trojku i utakmica je u tim trenucima faktički bila rešena. Lakić je pokušavao da pomogne Čačku da uhvati priključak, ali već je na semfarou pisalo 20 razlike. Digla je Zvezda standarde, ukrasila dobar period divnom akcijom i zakucavanjem Ilića, kao i trojkom Hange.

Poslednja četvrtina je dobila obrise karnevala. Zvezda je igrala uz taktove sa tribina, koji su postajali sve glasniji i najavljivali sutrašnji spektakl u Čairu. Ilić je potvrdio dobar ritam, Mitrović odradio klasičan posao u kancelariji, a Stajčić i Dodić igrali maksimalno fokusirano uprkos ubedljivom porazu.