KOŠARKAŠI ZVEZDE POSLE PRODUŽETKA BOLJI OD ALBE U BERLINU

Košarkaši Crvene zvezde i Albe odigrali su u Berlinu veoma uzbudljivu utakmicu u okviru devetog kola Evrolige, na kraju zaslužena pobeda Zvezde rezultatom 88:84.

Počeli su dobro igrači beogradskog kluba, poveli na startu prve četvrtine i taj deo završili u svoju korist 20:19.

Nastavili su u istom ritmu i drugi period, došli do prednosti od pet poena 26:21 u jednom trenutku, ali tu razliku su nadoknadili košarkaši Albe i na odmor se otišlo sa rezultatom 40:37 u korist domaćina.

Treća četvrtina je takođe bila veoma neizvesna, prednost berlinskog kluba je išla i do osam poena, ali nisu se predavali izabranici Duška Ivanovića, držali su rezultatski priključak i u poslednju deonicu ušli su sa dva poena deficita 57:55.

Vrhunac neizvesnosti viđen je u poslednjim momentima ove utakmice kada je Zvezda stigla i prestigla prednost Albe. Nerešeno je bilo na 17 sekundi do kraja 75:75, kada su crveno-beli imali priliku da reše meč u svoju korist u poslednjem napadu, ali košarkaši Albe su se odbranili i otišlo se u produžetak.

A produžetak je bio preslikana utakmica u malom, dok Vildoza i Nedović nisu svojim poenima doneli četiri poena prednosti za Zvezdu na minut do kraja i onda je Ivanović sa dva pogođena slobodna bacanja praktično rešio meč s obzirom da su igrači Duška Ivanovića odigrali pametno, nisu ispustili prednost i utakmicu su okončali u svoju korist,  88:84!

IZVOR: MERIDIANBETSPORT