KOŠARKAŠICE MEGE NA POBEDU OD TROFEJA

(10.5.2024) – Košarkašice Mege MIS savladale su Crvenu zvezdu i kao gošće u Železniku, u drugom meču finale serije plej-ofa Ženske košarkaške lige Srbije i povele sa 2:0 u seriji koja se igra do tri pobede. Treća utakmica na programu je u subotu 11. maja od 18.00 sati u Trening centru „Dejan Milojević“, a eventualni termini su još 13. i 15. maj.

Dakle, još samo jedan korak deli košarkašice Mege od prve titule u klupskoj istoriji, odnosno prve duple krune, pošto su već osvojile trofej u Kupu Milan Ciga Vasojevića početkom marta u Nišu.

Ponovo je ekipa trenera Milana Vidosavljevića odigrala sjajnu odbranu, što je i rešilo pitanje pobednika. Na početku meča, delovalo je da će Zvezda uspeti da odbrani domaći teren. Za razliku od prve utakmice, kada je Mega već posle nekoliko minuta imala i dvocifrenu prednost, crveno-bele su sada igrale mnogo bolje i sa mnogo više samopouzdanja, ali je egal potrajao samo do odlaska na prvi mali odmor. Već su prva dva minuta druge četvrtine podsetila na prvi meč. Mega je sjajnom odbranom razbila napad Zvezde, brzo vezala šest poena i napravila prvu ozbiljniju razliku, ali tih 18:24 bio je samo početak. Krenula je Mega u seriju, da pravi razilku i podiže prednost. Aktuelne šampionke nisu mogle da se vrate ni u drugom poluvremenu, a podatak da je Zvezda već na ulasku u 30. minut imala 26 izgubljenih lopti, najbolje opisuje šta se dešavalo na terenu FMP Arene u Železniku.

Mega je već u prvom napadu poslednjeg perioda vratila prednost na 20 poena – 40:60. Nešto kasnije usledele su i dve trojke gošći i tu je bio kraj, pa je moglo da počne veliko slavlje Mege.