KOSTA JUNAK PORTUGALA, ŠEŠKO TRAGIČAR!

(1.7.2024) – Fudbaleri Portugalije su se plasirali u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Nemačkoj, nakon boljeg izvođenja penala. U regularnih 90 minuta i dva produžetka nije viđen ni jedan pogodak.

Napadali su Portugalci Slovence, ali do gola nikako nisu mogli.

Čak je zicer Ronaldu u 90. minutu odbranio Jan Oblak, lopta mu se zadržala između nogu. Usledili su produžeci, u kojoj je viđena prava drama.

Igao se 103. minut kada je Drkušić napravio penal rušeći Žotu u kaznenom. Loptu je uzeo Ronaldo i sa bele tačke – nije pogodio. Šut u levu golmanovu stranu odbranio je Oblak.

Sve je to moglo da košta Portugalce. Greška Pepea u 115. minutu, poklonio je loptu Šešku, on je izašao sam pred golmana Kostu, ali pošto je krenuo sa tridesetak metara nije imao snage da ga dribla, šutirao je sa 18 metara bez potrebe i to loše i golman mu je odbranio.

Kod penala prvo Diogo Kosta brani Iličiću, a ovog puta Ronaldo pogađa – 1:0.

Kosta potom brani i Balkovecu, Bruno Fernandes je siguran – 2:0.

Kosta zatim brani i Verbiču, Bernardo Silva donosi četvrtfinale sa Francuskom – 3:0.