KRAGUJEVČANI LAKŠE OD OČEKIVANOG SAVLADALI OBILIĆ

U susretu 8. kola Arkus lige, rukometaši Radničkog su na svom terenu izvojevali i šesti trijumf u sezoni, savladavši iskusnu ekipu Obilića iz Beograda rezultatom 32:25, poluvreme 17:11 i tako vezali i treću pobedu u nizu pred dva teška gostovanja koja ih očekuju. Superligaš iz Kragujevca se trenutno nalazi na petom mestu sa osvojenih 12 bodova.

RK Radnički – RK Obilić: 32:25 (17:11)
Kragujevac: SBB Hala Jezero. Gledalaca: 300
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić
Sedmerci: Radnički 3 (3), Obilić 6 (2)
Isključenja: Radnički 4 min, Obilić 6 min

Prošle sezone se ekipa Obilića pokazala kao izuzetno neugodan rival u oba
superligaška susreta, tako da je domaćin maksimalno oprezno i koncentrisano pristupio u pripremi i realizaciji utakmice. Početno ispitivanje snaga i rezultatska klackalica od jednog gola prednosti je trajala sve do 11. minuta i rezultata 6:6, a onda Radnički blic krigom i serijom od 3:0 projektilom sa 10 metara Kneževića dolazi do prednosti 9:6 u 15. minutu. U tom periodu je pouzdani čuvar mreže Zlatanović odbranio dva udarca sa linije od 7 metara što je u mnogome pomoglo njegovim saigračima da se odlepe. Da nisu rival za potcenjivanje, gosti su dokazali
smanjivši prednost Radničkog na samo jedan gol (11:10, 20. min), no domaćin pojačava tempo i uz podršku Zlatanovića koji skida još jedan sedmerac u furioznom tempu dolazi do velikih 6 golova razlike (16:10, 28. min) golom Barudžića. Do kraja ovog dela igre, obe ekipe su postigle po jedan gol, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 17:11.

Golovima Stanojeva i Mutavdžića na samom startu drugog dela, domaćin dolazi do najveće maksimalne prednosti (19:11, 33. min), no prekaljeni gosti imaju odgovor i već u 37. minutu pogotkom Mitrovića smanjuju na podnošljivih minus 4 (19:15). Našpanovani Šumadinci ne žele da dozvole iznenađenje i agresivnom igrom u odbrani, brzim kontranapadima i lucidnim rešenjima u pozicionim napadima preko Grubora u 43. minutu ponovo vode sa plus 7 (23:16). I taj nalet su gosti odbili, smanjili na minus od 4 gola i u tom rezultatskom ritmu se igralo sve do pred kraj meča. Sigurnost u igri je davao i dalje golman Zlatanović, odbranivši i četvrti
sedmerac, a stručni štab je visok ritam igre održavao stalnim izmenama i velikom rotacijom igrača, tako da se u poslednjih 2 minuta ušlo prednošću Radničkog 29:25 (58. min) koji koriste pad koncentracije gostiju i sa 3 brza gola postavljaju konačnih 32:25.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Filip Grubor i Boško Stanisavljević sa po 6 pogodaka, dok je kod gostiju iz Beograda golgeterski najraspoloženiji Nemanja Gojković sa 5 postignutih golova.