LAJOVIĆ ODIGRAO VEOMA LOŠE I ELIMINISAN NA VIMBLDONU

(3.7.2023) – Iako je bio favorit protiv Jana Čoinskog naš teniser Dušan Lajović je odigrao veoma loš meč i zabeležio poraz na startu Vimbldona – 5:7, 7:6(4), 6:2, 6:2!

Prosto je neverovatno kako je Srbin (56. na ATP listi) poražen od Britanca (156. teniser sveta) nakon četiri seta.

Početak meča je bio veoma turbulentan. Videli smo reviju brejkova. Osećaj je bio kao da je u pitanju meč ženskog tenisa gde su brejkovi daleko češći.

Nešto se bolje snašao Lajović i uz jedan brejk više nakon 39 minuta igre poveo sa 1:0 u setovima.

Kako je počeo prvi set, tako je i drugi krenuo. Razmenom brejkova. Lajtmotiv prvog seta se preslikao i na drugi. Nekako je sve mirisalo na taj-brejk koji smo na kraju i dobili.

Daleko bolje se snašao debitant na Vimbldonu i sa samo četiri dopuštena poena Lajoviću nakon 55 minuta borbe izjednačio u setovima.

Treći i četvrti su bili gotovo preslikani. Lajović je izgledao veoma bezvoljno na terenu. Dobitnik vajld karte za Vimbldon je imao mnogo više energije, snage i preciznosti.

Nema sumnje da je manje poznati Čoinski odigrao meč života. Dozvolio je u oba seta samo po dva gema Lajoviću koji je nakon dva sata i 37 minuta morao pognute glave da napusti prvo kolo Vimbldona.