LASLO ĐERE PREDAO MEČ

(27.9.2023) – Nakon samo 49. minuta igre Laslo Đere je bio prinuđen da preda meč svom mlađem sunarodniku iz reprzentacije.

Sroski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Astani, nakon što je njegov sunarodnik i kolega iz reprezentacije Laslo Đere bio prinuđen da preda meč pri rezultatu 6:2, 2:1.

Međedović je u prvom setu napravio napravio brejk u drugom gemu, a na svoj servis je uspeo da povede 3:0. Uspeo je da održi prednost od tri gema i osvoji prvi set.

Međedović je u trećem gemu drugog seta napravio brejk i poveo 2:1, nakon čega je Đere bio prinuđen da preda meč zbog povrede vrata.

Međedović će se u drugom kolu sastati sa boljim iz duela Aleksandar Ševčenko i Botika van de Zandšulpa