LAZOVIĆ DONEO BOD SRBIJI PROTIV BUGARSKE U ZAUSTAVNOM VREMENU

(20.6.2023) – Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bugarska je bila blizu da priredi iznenađenje na stadionu Ludogoreca, ali Lazović je golčinom doneo izjednačenje i bod Orlovima – 1:1

Bile su komšije blizu pobede, jako bledu partiju su Orlovi pokazali u Razgradu, ali su uspeli da na kraju izađu neporaženi.

Imala je Srbija inicijativu, ali nije stvarala šanse. Sa druge strane, Bugari su nas čekali i bili su spremni da iskoriste svaku grešku.

Zapretili smo posle prodora Živkovića u sedmom minutu, njegovo ubacivanje je umalo u svoju mrežu smestio štoper domaće selekcije, ali je Djulgerov bio oprezan.

Pokušavao je Joveljić da se izbori sa štoperima Bugarske, ali mu je to jako teško išlo, pošto nije ni imao pravu podršku. Domaćin je sačekao svoju šansu u 31. minutu. Despodov je lepo uposlio Ruseva, koji je sam izbio ispred Vanje, ali je gađao pored gola.

Imala je Srbija tri solidne šanse u poslednjih 10 minuta prvog dela, kada se malo trgao i Tadić, ali dva pokušaja Lukića i jedan Kostića nisu završila u mreži.

Na samom startu drugog poluvremena – hladan tuš. Čočev je uspeo da se zagradi u našem kaznenom, odložio je loptu do Despodova, a on jakim udarcem po zemlji pogađa mrežu.

Opet je Srbija imala jalovu inicijativu, bez velikih šansi i odmah je bilo jasno koliko nam fale Mitrović i Vlahović, koji svojom pojavom prave pometnju u odbrani protivnika.

Umesto da napravimo veliku šansu, to su učinili Bugari. Krastev je zalomio Tadića koji ga je pasivno napao, i uputio je udarac u kontra ugao, ali prečka je sačuvala Srbiju.

Najbolju šansu su Orlovi imali u 89. minutu. Tadić je provukao loptu do Mladenovića, on je vratio do Joveljića, a centarfora Los Anđeles Galaksija su izblokirali u poslednjem trenutku.

Kada se činilo da je kraj, Lazović stiže kao spasilac. Prihvatio je loptu iskosa i poslao projektil koji je završio iza leđa golmana Djulgerova.

IZVOR: MERIDIAN SPORT