LIVERPUL SAM NA VRHU TABELE

(1.1.2024) – U pretposlednjoj utakmici 20. kola Premijer lige Liverpul je kod kuće pobedio Njukasl 4:2.. Ulogu apsolutnog favorita, dodeljenu na osnovu forme, ali i čijenice da crno-beli kubure sa ogronim kadrovskim problemima, rutinski je opravdao domaći sastav.

Domaćin je uputio 33 udarca ka Dubravki kome je ubeleženo 10 odbrana, a najbolja je bila odbranjeni penal Salahu u 22. minutu.

Ipak, Liverpul je poveo  u 50. minutu kada je Nunjes u petercu našao samog Salaha, a ovaj loptu samo prosledio mrežu. Bio je to njegov 150. gol u Premijer ligi.

Pet minuta kasnije Entoni Gordon je poslao lucidan pas iza leđa odbrane, Aleksander Isak je brži od Van Dajka i to je 1:1. Radost crno-belih u 74. minutu pokvario je Kurtis Džons. Salah je odlično uposlio Žotu, a Portugalac našao u petercu samog Džonsa koji je ubacio loptu u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije spoljašnjim delom kopačke Salah je ubacio loptu u kazneni prostor, a nespretnom reakcijom Gakpo je nekako pogodio za 3:1 Longstaf je odlično izveo korner, a u maniru najboljih svetskih golgetera lotpu je glavom u mrežu poslao Sven Botman za 3:2.

Konačan rezultat postavljen je u 86. minutu. Diogo Žota je iznudio kazneni udarac, a za razliku od prvog poluvremena Salah je ovog puta bio precizan sa bele tačke.

Liverpul se pobedom ustalio na liderskoj poziciji sa 45 osvojenih bodova. Tri manje ima drugoplasirana Aston Vila, dok su na -5 Arsenal i Mančester siti koji ima utakmicu manje.