MAESTRALNI ĐOKOVIĆ IGRA 35. GREND SLEM FINALE

(14.7.2023) – Novak Đoković je opet u finalu Vimbldona!

Janik Siner nije imao nikakvu šansu protiv Srbina, koji je slavio u polufinalu nezvaničnog prvenstva sveta u tenisu rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 7:6).

Od početka do kraja je bilo jasno da sve zavisi od jednog čoveka, od tenisera kome će ovo biti 35. grend slem finale, po čemu je postao rekord u obe konkurencije.

Iako ima 36 godina, Novak igra kao mladić i kada je prekoputa njega 14 godina mlađi Siner.

Pokušali su publika i sudija da izbace Novaka iz takta, ali nisu uspeli. Glavni arbitar je u drugom setu oduzeo poen Đokoviću zbog “ometajućeg krika”, što ne pamtimo da se desilo na nekom meču srpskog tenisera. Da nije osvojio taj gem, možda bi meč otišao u drugom smeru, ali je Nole našao mir i uspeo da dođe do pobede.

Prvi i drugi set su bili baš po meri Đokovića. Brejk na vreme i rutinska egzekucija. Treći je bio nešto dramatičniji, spasio je dve set lopte, ali je onda meč otišao u taj-brejk, a tamo se zna ko je glavni.

“Polufinale je uvek zahtevno, tesno, napeto. Bila su tri tesna seta, iako možda to rezultat ne govori. Promašio je nekoliko udaraca u ključnim momentima i omogućio mi da dođem do taj-brejka. Bilo je mnogo pritiska, pogotovo trećem setu, pokazao je zašto je jedan od lidera nove generacije i jedan od najboljih na svetu. Divno je biti deo nove generacije (smeh)” – rekao je Đoković.

Čak 15 godina je Novak stariji od Sinera, ali to nije predstavljalo veliki faktor na terenu, jer kako on sam kaže – igra tenis svog života.

“Voleo bih da verujem da je to slučaj. Mi smo deo individualnog sporta, i moramo da se uzdamo u sebe i da se trudimo da budemo u najboljem mogućem stanju kada izađemo na teren. Trudim se da moje godine ne utiču na rezultat 36 je novih 26 i dobar je osećaj”, rekao je Novak i dodao:

“Osećam i dalje mnogo motivacije i insiprisan sam da igram tenis koji toliko volim. Ovaj sport je meni i mojoj porodici dao mnogo, trudim se da budem iskren i vratim mu uslugu, koliko god je to moguće.

U jednom trenutku meča je sudija dodelio poen Sineru zbog Novakovog “produženog” krika. Iako je bio iznenađen odlukom sudije, srpski as ističe da nije imao nameru da omete protivnika.

“Taj “hidrence” je mogao da odluči meč u tom trenutku, bio sam jako nervozan, prvi put u karijeri mi se tako nešto desilo. Možda je bio eho od krova, ili produžen uzvik, ali mislim da nisam uznemirio protivnika, ali sudija je odlučio tako i moram to da poštujem” – završio je intervju posle meča maestralni Novak.