MAJAMI NADIGRAO NJUJORK I STIGAO NA KORAK DO PLASMANA U FINALE ISTOČNE KONFERENCIJE

(9.5.2023) – Košarkaši Majamija nadigrali su Njujork rezultatom 109:101, poveli sa 3:1 u seriji i na taj način došli na korak od plasmana u finale Istočne konferencije.

Domaćini su od starta meča preuzeli inicijativu i vođstvo, a gosti su uspevali da pruže ravnopravan otpor samo u prvoj četvrtini.

U nastavku je Majami došao do dvocifrene prednosti i više se nije postavljalo pitanje pobednika.

Džimi Batler je još jednom imao sjajno veče, postigao je 27 poena uz 10 asistencija i šest skokova, a imao je i po dve ukradene lopte i blokade. Pratio ga je Adebajo sa 23 poena, 13 uhvaćenih lopti i dva proigravanja. Batler je na ovoj utakmici postao tek šesti igrač u poslednje tri decenije kome je pošlo za rukom da na 10 vezanih plej-of utakmica ubaci 25+ poena. Pre njega to su uradili samo Majkl Džordan, Šakil O’Nil, Kobi Brajant, Lebron Džejms i Kevin Durant.

Kod Niksa se istakao Branson sa 32 poena, 11 asistencija i četiri skoka, dok je Baret ubacio 24 poena, a uz to je imao još četiri skoka i tri asistencije.

Prvu priliku da se plasira u finale Istoka Majami će imati za dva dana u Njujorku.