MAKABI NAKON PREOKRETA POBEDIO U BEOGRADU NAKON 10 GODINA

(14.3.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su od Makabija iz Tel Aviva rezultatom 84:80 u meču 29. kola Evrolige. Janis Sferopulos je od ranije znao da ni na ovom meču neće moći da računa na Treja Tompkinsa, Miloša Teodosića i Nikolu Topića, ali je neposredno pred početak postalo jasno da na parket neće izaći ni Nemanja Nedović i Branko Lazić.

Crveno- beli su odlično otvorili meč serijom 9:3, ali su dopustili gostima da se vrate. Imali su problema na skoku Sferopulosovi izabranici Tek previše drugih šansi igrači Makabija su koristili da meč vrate u egal. Zvezda je na sledeću veću prednost čekala sve do kraja prve deonice kada je Jago trojkom sa osam metara odgovorio na pogođen šut iz daljine Boldvina, na šta se nadovezao i Davidovac sa dva pogođena slobodna bacanja. Hanga je imao priliku da uvede domaćina sa još većom prednošću u drugu deonicu, ali je promašio šut za tri pa je na kraju prve četvrtine razlika bila četiri poena (21:17).

Druga deonica je donela i toliko dugo čekanog Džavontea Smarta u redovima crveno- belih koji se raspucao, a sa njegovim dobrim periodom rasla je i prednost tima sa Malog Kalemegdana koja je do poluvremena iznosila i čitavih 16 poena. Crveno- beli su odmah po početku drugog poluvremena stigli i do maksimalnih 18, ali odatle kreće totalan pad u igri. Kataš je bio svestan skraćene rotacije Zvezde na spoljnim pozicijama, a sve vreme je pokušavao da neutrališe i zaustavi dobru igru Jaga. Visok presing nije prijao Brazilcu koji se brzo umarao i sve više grešio, a protivnik to koristio.

Makabi je  sjajnom igrom u odbrani sredinom četvrtog dela igre stigao do izjednačenja. Zvezda je do tog trenutka postigla svega 12 poena. Do kraja utakmice gosti iz Izraela su došli do prednosti i uspeli da je sačuvaju i samim tim ugase svaku nadu crveno- belima za šansu i prolazak u narednu fazu takmičenja.

Ne može se ništa zameriti Zvezdi koja se lavovski borila sa skraćenim rosterom od samo 10 igrača.