MAKABI POBEDIO PARTIZAN U TEL AVIVU

Košarkaši Partizana poraženi su u Tel Avivu od Makabija rezultatom 90:81 u okviru 18. kola Evrolige.

Crno-beli su tako prekinuli seriju od četiri vezane pobede u elitnom takmičenju.

Izabranici Željka Obradovića su sada sa skorom 8-10, dok je Makabi na 10-8.

Domaći su bolje otvorili meč i u uvodnim minutima, iskoristili loše napade crno-belih u veliko vođstvo 12:0. Ipak u nastavku je Partizan uspeo da uhvati kakav-takav priključak, ali je „Ponos Izraela“ imao veliku prednost – 24:13. Briljirao je Bonzi Kolson, koji je veoma brzo došao do dvocifrenog učinka.

Mnogo bolje napadački su crno-beli ušli u drugu četvrtinu. Krenuo je šut za tri poena, nešto bolja odbrana i Partizan je uspeo da dođe na jednocifren zaostatak pred poluvreme. Odličnu rolu je imao Kevin Panter koji je postigao osam poena u toj četvrtini, a podršku su mu pružali Dante Egzum i Zek Ledej.

Oscilirala je igra obe ekipe u trećoj deonici, sa nešto čvršćom odbranom. Partizan je nastojao da stigne često jednocifren zaostatak, dok je Makabi uspevao da održi prednost – 64:53.

U nastavku je Aleksa Avramović preuzeo odgvornost i sa 10 poena pomogao crno-belima da priđu na dva poseda zaostatka (73:67) na šest minuta pre kraja. Partizan nije uspeo da prelomi u nastavku rezultat u svoju korist i Makabi je to iskoristio da se vrati na +10.

Crno-beli su u par navrata imali dva poseda zaostatka (83:77), ali nisu uspevali da prelome u svoju korist. Tačku na meč stavio je kapiten Makabija Di Bartolomeo, koji je postigao trojku na 70 sekundi do kraja – 86:77.

Partizan je u poslednjem minutu tražio šansu da dođe ispod osam poena zaostatka zbog koš razlike, ali nije uspeo u tome – 90:81. Sada Makabi ima prednost, jer je slavio pola koša više u odnosu na crno-bele u Beogradu.

Za ekipu iz Tel Aviva, Lorenco Braun je postigao 21 poen i zabeležio pet asistencija, Bonzi Kolson je imao 19 uz sedam skokova. U redovima Partizana je Panter bio najefikasniji sa 22 poena, Egzum je zabeležio 17, Ledej 15 uz devet skokova, a Aleksa Avramović 13 poena.

Partizan u petak dočekuje Baskoniju, dok Makabi istog dana gostuje Panatinaikosu.