MARKO IVANOVIĆ IZBORIO BRONZU U TROSTAVU NA SVETSKOM KUPU ZA JUNIORE

(6.6.2023) – Marko Ivanović je nastavio niz medalja srpskih strelaca na Svetskom juniorskom kupu u Zulu.

Ivanović je osvojio bronzu u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava. To je treća medalja za Srbiju na turniru u Zulu, posle dve ekipne osvojene vazdušnom puškom u ponedeljak (juniorke su osvojile srebro, a juniori bronzu).

Ivanović je u kvalifikacijama zauzeo drugo mesto, sa 587 krugova. Isti rezultat ostvario je i prvoplasirani, Šveđanin Jesper Johanson, ali uz veći broj unutrašnjih centara.

Većim delom finala Ivanović je držao treće mesto i na kraju stigao do bronze, svoje druge medalje u trostavu na velikim takmičenjima. Ivanović je aktuelni juniorski vicešampion planete u ovoj disciplini. Prošle godine je stigao do srebra na SP u Kairu.

Ekipa Srbije je zauzela peto mesto. Svega četiri kruga delila su je od Poljske, koja je osvojila bronzanu medalju.

Uz Ivanovića, u ekipi su bili Petar Erdei i Aleksa Rakonjac. Erdei je u pojedinačnoj konkurenciji zauzeo 34, a Rakonjac 43. poziciju.

U sredu će biti održano takmičenje u trostavu za juniorke.

IZVOR/FOTO: STRELJAČKI SAVEZ SRBIJE