MAROKO JE U POLUFINALU, PORTUGAL ELIMINISAN

Maroko je pobedio Portugal, rezultatom 1:0, u okviru četvrtfinala Svetskog prvenstva u fudbalu i tako se plasirao u polufinale Mundijala.

Maroko je ovom pobedom postao prva afrička selekcija koja je ušla među četiri najbolje ekipe na Svetskom prvenstvu.

Momenat odluke desio se u 42. minutu kada je Jusuf El Nesiri udarcem glavom savladao portugalskog čuvara mreže i ispostavilo se postavio konačan rezultat ovog uzbudljivog susreta.

Portugalci su u prvom poluvremenu najviše pretili preko raspoloženog Feliksa, koji je u nekoliko navrata na muke stavljao odbranu Marokanaca, ali je golman Bono briljirao.

Bruno Fernandeš je u 45. minutu umalo poravnao rezultat, ali je prečka bila saveznik afričkog tima.

Marokanski fudbaleri su uglavnom čekali prostor posle tranzicija, a u takvim situacijama najčešće su pretili Ziješ i Bufal.

TEKST: MERIDIAN SPORT