MEGA I ZVEZDA POSLE PREOKRETA U FINALU KUPA KORAĆA

(17.2.2023) – Mega je posle velikog preokreta savladala FMP u prvom polufinalnom meču Kupa Koraća 86:67.

FMP je igrao fantastično prvo poluvreme i u jednom momentu imao čak i 17 poena prednosti – 40:23.

Mega je serijom 7:0 smanjila na 40:30, potom je bilo 52:50 u korist FMP-a pred poslednjih 10 minuta, da bi puleni Miška Ražnatovića zaigrali odlično i došli nakon zaostatka od 17 poena na +14 – 75:61.

Potom su navijači Partizana, koji su ranije ušli u dvoranu “Čair” počeli da vređaju Čovića, meč je prekinut, problematični su izbačeni, a kada je meč nastavljen Mega je sjajnom igrom potvrdila ubedljivu pobedu.

Sa 20 poena je najefikasniji bio Kovačević, 13 je imao Branković, a po 12 Rudan i Uskoković, dok je 9 upisao Cerovina. U redovima FMP-a 15 je imao Stepanović, a 14 Valinskas.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan u drugom polufinalu Kupa Radivoja Koraća rezultatom 83:75 (15:21, 19:23, 25:14, 24:17).

Partizanova odbrana je bila agresivna, pa su crno-beli nakon nekoliko brzo izgubljenih lopti Zvezdinih bekova i promašenih 11 trojki došli do 21:15 zahvaljujući trojci Alekse Avramovića u finišu prve četvrtine.

I druga je počela veoma burno, pošto je trener Crvene zvezde Duško Ivanović isključen već posle dva minuta igre. On je smatrao da je Alen Smailagić faulirao Filipa Petruševa na zakucavanju, pa je usledila žustra raspava sa sudijama i dve brze tehničke greške, odnosno isključenje. Stigla je na red i rasprava između Kampaca i Anđušića nakon što je Argentinac napravio faul u napadu pa su dobili obojica po tehničku grešku,

Crno-beli stižu i do 18 poena prednosti, da bi Zvezda serijom 8:0 u finišu smanjila na 44:34 za kraj prvog poluvremena.

Partizan se generalno tokom sezone često mučio u trećoj četvrtini, a sada su crno-beli postigli samo 14 poena, u odnosu na Zvezdinih 25, preko Vildose, Kampaca i posebno Petruševa.

Topila se Partizanova prednost, a već na startu četvrte četvrtine usledio je potpuni preokret –  60:69.

U tom momentu su sudije odlučile da napuste teren zbog bacanja predmeta sa tribina i derbi je bio prekinut. Posle skoro 20 minuta pauze su se sudije vratile i meč je nastavljen, a igrači Partizana nisu uspeli da spreče poraz.

Zvezda je čak stigla do dvocifrene prednosti, ali je Partizan uspeo da se spusti na -4 / 73:77 i to je sve što su uspeli da urade. Na kraju, Zvezda zasluženo ide u finale gde će igrati sa Megom u subotu od 21:00.

Najefikasniji je bio Džejms Naneli sa 19 poena, 16 je ubacio Zek Ledej, 13 Matijas Lesor i 12 Kevin Panter. U pobedničkom timu, 15 poena je imao Luka Vildosa, 14 Filip Petrušev i Nemanja Nedović, 12 Fakundo Kampaco, a 11 Luka Mitrović.