MEGA ZA KRAJ GODINE POBEDILA OLIMPIJU

(31.12.2023) – Mega je na svom parketu savladala Cedevita Olimpiju sa 97:86 u meču 14. kola ABA lige. Izabranici Marka Baraća su tako na najbolji način završili godinu.

Domaćin je posle prve deonice bio u rezultatskom zaostatku (14:23), da bi već u drugoj četvrtini uhvatio priključak (38:41).

U trećoj deonici Mega je došla do potpunog rezultatskog preokreta (65:62) da bi u poslednjih 10 minuta igre dodatno uvećali prednost i na kraju slavili sa dvocifrenom razlikom.

Beogradski sastav je tako došao do sedmog trijumfa u sezoni, dok je tim iz Ljubljane pretrpeo tek četvrti poraz u ABA ligi.

NajefikasnijI na meču bio je Stefan Miljenović sa 28 poena, osam skokova, pet asistencija, a pratili su ga Nikola Đurišić sa 18 poena i sedam asistencija, Uroš Plavšić sa 15 poena i sedam skokova i Petar Kovačević sa 10 poena.

Kod gostiju Džastin Kobs je dao 22 poena, Jaka Blažič 18, Karlo Matković 15, Di Džej Stjuart 11 i Gregor Glas 10 poena.

Crvena zvezda ima 13 pobeda, Partizan i Olimpija po 10, Budućnost i Igokea po 9, Zadar, Borac, Studentski centar i Mega po 7, Split, Cibona i FMP po 5, Krka 34 i Mornar 1 pobedu.