MEKSIKO I POLJSKA ODIGRALI NEREŠENO, LEVANDOVSKI TRAGIČAR

Fudbaleri Meksika i Poljske odigrali su nerešeno 0:0, u utakmici prvog kola Grupe C na Svetskom prvenstvu u Kataru. Robert Levandovski bio je tragičar, a Giljermo Očoa heroj utakmice odigrane na “Stadionu 974”.

U prvom poluvremenu nije bilo većih prilika i ono je okončano bez pogodaka.

Nastavak je doneo dinamičniju i sadržajniju fudbalsku predstavu na obe strane.

Meksiko je bio konkretnji rival, imao je više polu-prilika, ali su Poljaci mogli do vođstva u 57. minutu utakmice kada su imali šansu da sa “bele tačke” postignu prvenac na ovom turniru.

Odgovornost je preuzeo kapiten Robert Levandovski, ali je njegov udarac odbranio golman i kapiten Meksika, Giljermo Očoa. Meksičkom golmanu je ovo peti Mundijal, te ne čudi da je uspeo da nadmudri Levandovskog.

Nekoliko minuta posle toga uzvratili su Meksikanci preko Alvareza, ali je golman Poljske dobro intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Do kraja meča su i jedni i drugi pokušavali da dođu do gola i pobede ali im to nije pošlo za nogom.

Osvojenim bodom mogu više da budu zadovoljni Poljaci. Stanje na tabeli posle prvog kola je sledeće: Saudijska Arabija prva sa tri boda, drugi i treći Meksiko i Poljska sa po bodom i poslednja Argentina bez bodova.

U sledećem kolu Meksiko igra protiv Argentine i Saudijska Arabija protiv Poljske.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT