MESI SPASAO ARGENTINU, REZERVISTA POTVRDIO TRIJUMF

Fudbaleri Argentine savladali su Meksiko rezultatom 2:0, u utakmici drugog kola Svetskog prvenstva u Kataru. Lionel Mesi i Enco Fernandez strelci za “Gaučose”.

Smešio se novi kiks Argentini sve do 64. minuta utakmice, protiv izuzetno borbenih Meksikanaca, kada je Lionel Mesi iz svoje omiljene pozicije za ruba meksičkog šesnaesterca uspeo da uputi precizan šut i tako savlada Očou za vođstvo Argentine.

Radovao se Mesi tom pogotku kao malo dete, zagrmeli su i navijači Argentine na “Lusailu”, a kako i ne bi kada im je taj pogodak vratio veru u ostanak na Mundijalu i nastavak puta ka “Boginji”.

Ogroman teret pao je sa leđa svim navijačima Argentine, jer do tog trenutka plavo-beli nisu uspeli da kreiraju ozbiljnu šansu, a posle poraza u prvom kolu, ulazak u neizvesnu završnicu sa Meksikancima koji su očigledno igrali na kontranapad nije slutio dobro.

Nakon tog gola morali su i igrači Meksika da se malo više otvore, a takvu jednu situaciju iskoristio je rezervista Enco Fernandez koji se u 89. minutu sjajno snašao u protivničkom kaznenom prostoru i fantastičnim udarcem iskosa sa leve strane pogodio protivničku mrežu za novi pogodak “Gaučosa” i ispostaviće se konačan rezultat ovog meča.

IZVOR/FOTO: MERIDIANBETSPORT