MIHAILO IVANOVIĆ DONEO TRI BODA VOJVODINI

(29.9.2023) – Vojvodina je na “Karađorđu” u okviru 10. kola Superlige Srbije upisala drugu vezanu pobedu, a večeras je savladan IMT sa 2:1. Fenomenalan je bio na terenu izdanak Vošine omladinske škole, Mihailo Ivanović, koji je sa dva pogotka postao apsolutni heroj novosadskih crveno- belih.

Vodila se velika bitka na sredini terena sve do 12. minutu, kada na scenu stupa tandem iz navale domaćih. Andrija Radulović je ponovo demonstrirao kvalitete koje poseduje. Perfektno izveden korner “deteta” Crvene zvezde, a potom skok i sjajan trzaj glavom Mihaila Ivanovića doneli su vođstvo Vojvodini. Na osmoj utakmici u seniorskom sastavu, momak rođen 2004. godine, postigao je prvenac.

Primljen pogodak dodatno je motivisao IMT. Izabranici Nebojše Jandrića krenuli su u ofanzivu i poravnali na 1:1 samo sedam minuta kasnije. Gol Lukovića odmah je poništen, jer se napadač gostujućeg tima našao u ofsajd poziciji.

Uspeli su Beograđani da izjednače u finišu prvog dela igre. Kijevčanin je poslao  centaršut sa levog boka, a lopta je na putu do kaznenog prostora zakačila Đorđa Crnomarkovića. Na drugoj stativi našao se Radočaj, koji je loptu vratio na peterac gde je mladi Miloš Luković bez ikakvih poteškoća savladao Carevića.

U nastavku igre publika na “Karađorđu” posmatrala je vrlo atraktivan susret, obogaćen mnoštvom duela na sredini terena. Dinamična utakmica ukrašena je još jednim sjajnim pogotkom u 73. minutu.

Stefan Đorđević je centrirao. Maestralan potez prvotimca Novosađana omogućio je mladom Mihailu Ivanoviću da nakon prvenca postigne i gol vredan tri boda.

Vojvodina u narednom kolu gostuje Novom Pazaru, dok će IMT na “Krovu” dočekati Radnik iz Surdulice.