MIJATOVIĆ DONEO POBEDU ŠAMPIONU, A BURMAZ BOD TSC-u

(21.10.2023) – U subotu su odigrane dve utakmice 12. kola Superlige Srbije.

Crvena zvezda je pobedila Javor sa 3:2.

Zvezdina inicijativa od prvog sudijskog zvižduka Nenada Minakovića isplatila se već u 15. minutu. Vladimir Lučić je ušao u sredinu nakon
dodavanja Srđana Mijailovića. Omladinski reprezentativac Srbije poslao je sjajan pas u prostor za Mirka Ivanića, a iskusni fudbalski arhitekta je snažno centrirao u srce peterca. U pokušaju da otkloni opasnost sopstvenu mrežu zatresao je Đorđe Skoko.

Do prve promene rezultata na semaforu došlo je tek u 53. minutu. “Revanširao” se Naser Điga kolegi iz protivničke odbrane. Pokušao je mladi štoper da ispravi grešku Omrija Glazera, koji nije pravovremeno reagovao, te u nameri da zaustavi oštru loptu sa desnog krila prosledio je istu u sopstvenu mrežu.

Nezadovoljstvo na tribinama stadiona “Rajko Mitić” prekinuto je samo 180 sekundi kasnije. Kanga je na sebi svojstven način izveo udarac iz ugla, Điga je nadskočio čuvare i glavom spustio loptu ka Piteru OlajinkiNigerijski ofanzivac se najbolje snašao u velikoj gužvi i postigao četvrti ovosezonski pogodak.

Jedan od najkreativnijih vezista u čitavom prvenstvu, Luka Gojković, proigrao je loptom u prostor iza leđa odbrane Radivoja Bosića, a 22-godišnji napadač je šutirao snažno, iz prve, te tako matirao Glazera za 2:2.

Usledili su novi problemi za Baraka Bahara i njegov stručni štab. Izraelac je rešenje pronašao u mladom Jovanu Mijatoviću. Odluka se ispostavila ključnom. Perfektan centaršut Ivanića, a onda trzaj glavom popularnog Zvezdinog Bekama vredan tri boda i slavlja na “Marakani“.

Mijatović je ponovo dokazao da se nalazi u fantastičnoj formi. Pogodak uopšte nije iznenađenje imajući u vidu da je u mečevima za omladinsku selekciju Srbije čak tri puta zatresao mrežu reprezentacije Italije, dok je u Ligi šampiona za mlade po jednom savladao golmane Jang Bojsa i Mančester sitija.

U drugoj utakmici večeri Voždovac – TSC 1:1.

Vodeći gol dao je Saša Jovanović u 65. minutu meča, da bi iz penala preko Burmaza u 92. minutu domaći iščupali bod.