MINIMALAC ROME, JUVENTUS IZVUKAO REMI U 97. MINUTU

(11.5.2023) – Fudbaleri Bazela savladali su Fiorentinu u gostima rezultatom 2:1 u prvoj utakmici polufinala Lige konferencije.

Fiorentina je povela preko Artura Kabrala, koji je pogodio protiv svog nekadašnjeg kluba, u 25. minutu.

Ipak, uspeo je Bazel da izjednači u 71. minutu preko Dijufa. Totalan preokret u 92. minutu doneo je Amduni posle asistencija Malesa, potencijalnog reprezentativca Srbije.

U drugoj polufinalnoj utakmici, Vest Hem je savladao AZ Alkmar rezultatom 2:1.

Gosti su stigli do prednosti golom Reindersa u 42. minutu, ali su uspeli Englezi u drugom poluvremenu da preokrenu rezultat preko Benrame i Antonija.

U ligi Evrope Juventus je na svom terenu dočekao Sevilju i u nadoknadi meča došao do – 1:1.

Strelac gola za Sevilju bio je En Nesiri u 26. minutu meča.

Dušan Vlahović i Filip Kostić igrali su od prvog minuta i propustili su, posebno Vlahović, nekoliko lepih šansi, ali je u 97. minutu Gati bio najprisebniji i glavom matirao golmana Sevilje.

U drugom polufinalu Roma je na “Olimpiku” slavila protiv Bajera iz Leverkuzena – 1:0.

Pobedu ekipi Žozea Murinja doneo je mladi Bove u 63. minutu meča, na asistenciju Ejbrahama.

Imali su i gosti iz Nemačke trenera Ćavija Alonsa svoje prilike za gol, ali nije bilo realizacije.