MINIMALNE POBEDE PARTIZANA I ZVEZDE

(10.2.2024) – U subotu su odigrane četiri utakmice 20. kola Superlige Srbije u fudbalu.

Partizan je tradicionalno uz dosta muke došao do trijumfa protiv Javora sa 1:0.

Loš teren je otežao posao ekipi Igora Duljaja, kao i agresivna igra domaćeg tima, uz dobru odbranu, ali ponovo je ulazak Nemanje Nikolića pokrenuo Parni valjak. U prvom dodiru je asistirao Saldanji, a Brazilac je u 62. minutu atraktivno savladao Manojlovića za važnu pobedu.

Sjajna atmosfera pred više od 25.000 navijača na Marakani doprinela je pobedi Crvene zvezde nad Voždovcem 2:1.

Vratio se Vladan Milojević i uspeo da ostvari važan trijumf u borbi za sedmu uzastopnu titulu šampiona. Milan Rodić, koji je večeras odigrao svoj 300. meč u dresu Crvene zvezde, postigao je lep pogodak u 9. minutu, kada je na ivici kaznenog prostora sačekao odbitak i rezantnim udarcem po zemlji poslao loptu iza golmana gostiju.

Već u 16. minutu – bilo je 2:0. Korner je izveo Kanga, lopta je došla do Šljivića, ali njegov šut brani golman Voždovca, međutim, Piter Olajinka se našao u pravo vreme i na pravom mesto i lako povećao prednost Zvezde.

Vrlo lako je vođstvo crveno-belih moglo da bude i ubedljivije u prvom delu da je Olajinka u dva navrata bio prisebniji, sve bolji Endiaje u 79. minutu je postigao gol posle gužve u petercu, ali posle gledanja VAR-a sudija je odlučio da ne prizna pogodak. Voždovac je iskoristio smušenost šampiona i golom u 86. minutu smanjio na 2:1 preko Mihajla Neškovića.

Dobro se pojačala Vojvodina u zimskom prelaznom roku, mučila se da probije odbranu Mladosti, a kada je to uspela, gosti su odneli bod – 1:1.

Prethodno je Andrija Radulović doneo prednost ekipi Božidara Bandovića sa bele tačke 83, ali je sve palo vodu u poslednjim sekundama susreta. Varjačić je izveo korner, a Frajdej bio najviši u skoku i u 97. minutu smestio loptu u mrežu.

Fudbaleri Železničara i Novog Pazara podelili su bodove igrajući 2:2.

Poveli su Pančevci preko Aleksandra Đorđevića u 8. minutu, a izjednačio je Nikola Karaklajić u 33. na asistenciju Ljajića, koji se povredio samo tri minuta kasnije i napustio teren.

Prednost Pančevcima doneo je Lazar Romanić u 45. minutu i ekipa Nenada Mijailovića imala je prednost sve do samog finiša, kada je rezervista Sejduba Suma u 93. minutu iz penala izjednačio i doneo bod ekipi Pazara.

Po završetku utakmice Upravni odbor FK Novi Pazar izdao je saopštenje u kojem traži hitnu smenu Dejana Santrača, predsednika sudijske komisije FSS zbog sukoba interesa i tendencioznog delegiranja sudija na utakmicama Superlige, a naročito onih koje igra Novi Pazar.

Sve je kulminiralo na utakmici u Pančevu između neformalno Santračevog kluba Železničara i Novog Pazara, koju je sudio njegov prijatelj Ivan Stamenković. Osim što sudija ne zna ni elementarna pravila fudbalske igre, cela utakmica je vođena tako da se ošteti Novi Pazar i da Železničar dođe do bodova – kaže se u saopštenju Novog Pazara.