MIOMIR KECMANOVIĆ ELIMINISAN U DRUGO KOLU

(10.1.2024) – Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Adelejda, pošto je poražen od Britanca Džeka Drejpera 5:7, 7:6 (11:9), 7:6 (9:7).

Kecmanović je dobio prvi set rezultatom 7:5, a dobro je krenuo i u drugom setu pošto je poveo 2:0. Britanac je izjednačio na 2:2. Potom se igralo gem za gem, a pobednik drugog seta je odlučen u taj- brejku. Kecmanović je imao dve meč lopte u taj- brejku drugog seta, ali je Drejper na kraju slavio sa 11:9.

I u trećem setu je viđena velika borba. Igralo se gem za gem, a pobednik trećeg seta je odlučen u taj- brejku, koji je pripao Britancu rezultatom 9:7. U tom periodu meča srpski tensier je u jednom momentu ozbiljno ušao u konflikt sa sudijom zbog jedne sporne lopte, pa je čak i odbio da igra dobrih pet minuta. Sugerisao je sudiji da je loptica prošla kroz mrežu, a ne preko, što sudjja nije video pa je došlo do rasprave.

Drejper će u četvrtfinalu turnira u Adelejdu igrati protiv Amerikanca Tomija Pola.