MITROVIĆ I SERGEJ – RONALDO 3:0

(2.12.2023) – “King Fahd” stadion u Rijadu, veliki gradski derbi Premijer lige Saudijske Arabije, 15. kolo, Al Hilal – Al Nasr 3:0.

Srpski reprezentativci sjajni sa dva gola Aleksandra Mitrovića i jednim Sergeja Milinkovića Savića.

Nakon egal borbe u prvom poluvremenu, tokom kojeg su gosti više držali loptu, mreže su počele da se tresu od 64. minuta meča kada je na scenu stupio popularni SMS. Saud Abdulhamid je odlično centrirao sa desnog krila, a Milinković Savić je loptu sa visine penala glavom prosledio direktno u mrežu Al Nasra.

Gosti su pokušavali da izjednače, bez uspeha, a onda je u 90. minutu zablistao Aleksandar Mitrović. Al Davasari je odlično izveo korner, a najbolji strelac u istoriji Orlova se najbolje snašao na prvoj stativi i loptu glavom zakucao kroz golmana u protivničku mrežu. Ronaldo je tražio faul zbog guranja Mitrogola, ali ništa od toga.

Samo 120 sekundi kasnije sjajno dodavanje Milinković Savića, a Mitrović vara protivnika i na atraktivan način postavlja konačnih 3:0.

Al Hilal je prvi na tabeli sa 41 bodom, a drugi Al Nasr sada ima 34 boda.