MLADI RUKOMETAŠI SIGURNI PROTIV EGIPTA

(26.6.2023) – Muška juniorska reprezentacija Srbije upisala je važnu pobedu na startu glavne runde savladavši Egipat rezultatom 33:26 (18:12).

Posle uvodnih minuta konfuzije, Orlići su pronašli svoj ritam i od petog minuta pa do kraja meča održavali konstantnu prednost nad rivalom. Jasan je bio cilj i koncentracija gotovo da nije popuštala. Na pauzu su otišli sa šest golova prednosti.

U nastavku drugog dela igre ubacili su u brzinu više i posle 10 minuta vodili i sa osam golova razlike. U završnici je minimalno popustila koncentracija, ali srpski juniori nisu dozvolili Egipćanima da im ugroze pobedu.

Za igrača utakmice proglašen je Nikola Zečević koji je postigao osam golova, dok su ponovo odličnu partiju pružili Kos i Dodić koji su se u listu strelaca upisali sedam puta.

Važna pobeda za nas, odigrali smo baš onako kako smo želeli. Znali smo da će odbrana odlučiti pobednika ovog meča, agresivno smo odigrali u defanzivi i to nam se isplatilo. Česitam svom timu na odličnoj igri, a nagrada koju sam dobio je zasluga cele ekipe i na tome im se dodatno zahvaljujem”, rekao je Zečević i potom se osvrnuo na sutrašnji drugi meč glavne runde Svetskog prvenstva:

Na zemlji smo, ova pobeda je već u arhivi i okrećemo se narednom meču. Znamo za šta se borimo i šta moramo da uradimo da bismo pobedili, četvrtfinale je cilj i verujem da ćemo uspeti to i da ostvarimo”, zaključio je Zečević.

Večerašnji okršaj sa Grčkom na programu je od 18.45 časova.