MONAKO SLAVIO PRED 18 HILJADA DELIJA

(18.10.2023) – Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na domaćem parketu od Monaka rezultatom 76:82 u 3. kolu Evrolige.

Izabranici Saše Obradovića su stigli u Beograd nakon poraza u prva dva kola, pa su dodatno motivisani izašli na parket najveće srpske dvorane. Kompletan meč je bio uzbudljiv i neizvestan. Niko se nije odvajao sve do samog kraja, gde se desilo ponovo desilo potpuno pomračanje u redovima crveno-belih. Nešto slično kao protiv Žalgirisa, s tim da je sada treća četvrtina isto bila ispod nivoa. Monako je iskoristio poklonjene šanse, odigrao bolje i stigao do prve pobede u sezoni.

Crvenoj zvezdi Meridianbet ništa drugo ne preostaje nego da podigne glavu i usmeri sve snage prema narednom izazovu, jer već u petak igra u Bolonji protiv Virtusa. U najavi meča je Ivanović naglasio da su strpljenje i koncentracija ključ do pobede. Očigledno da ga igrači nisu slušali, pošto “crveno- beli” tokom čitavog meča nisu mogli da uhvate konstantnost. Igrali su na mahove, da bi onda poptuno stali, što su Majk Džejms, Džon Braun i Alfa Dialo pretvorili u pobedu gostiju. Najbolji na prošlom meču, Nejpir i Teodosić, uspeli su zajedno da ubace samo 10 poena. Katastrofalni procenti govore u prilog tome- 14 šuteva za tri, samo dva pogođena!

Nervoza se osetila na obe strane tokom prve dve deonice meča. Bilo je potrebno vreme kako bi obe ekipe igrale na svom prepoznatljivom nivou. Monako je definitvno bolje otvorio utakmicu, čime je probudio “crveno-bele”. Neverovatni Rokas Gedraitis uspeva da održi Crvenu zvezdu Meridianbet u igru pogotcima za tri poena- maestralnih 4/4!. Vrhunac je bila trojka sa jedne noge u padu, za totalni delirijum Štark arene. Na seriju Litvanca pridružili su se Nedović i Nejpir, čime su zatvorili dobru prvu četvrtinu “crveno-belih”– 23:14.

Nastavak je doneo dosta nervoze među igračima, ali i navijačima. Red dobrih napada Monaka, pa red Zvezdinih- to je bio uglavnom scenario igre. Ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do samog kraja perioda. Nedović se razigrao i time “prodrmao” ekipu, koja je serijom dobrih odbrana obezbedila nekoliko lakih poena u tranziciji i tako otišla na pauzu sa zalihom od šest poena. Gedraitis je do poluvremana ubacio 18 poena.

Drugo poluvreme je skoro po svim segmentima pripalo Monaku. Daleko raspoloženiji u napadu, čvršći u odbrani i sa mnogo više skokova napravili su presudnu razliku. Bolomboj je održavao Zvezdu u životu, zajedno sa Nedovićem, ali pomoći nije bilo.

Najefikasniji kod Zvezde je bio Rokas Gedraitis sa 20 poena, Nedović je ubacio 15, a Bolombaj došao do cifre od 11. Ostali – nijedan dvocifren. Očekivano, najbolji kod Kneževa je bio Džejms sa 18, ali ono što je ključno – odigrao je pametno i timski, što je dalo gorivo Kneževima. Dalo je stao na 12, Okobo i Braunsa 11 poena.