NAVIJAČI TRABZONA NAPALI NA TERENU IGRAČE FENERBAHČEA

(18.3.2024) – Fenerbahče je u derbiju 30. kola turske Superlige slavio protiv Trabzona sa 3:2, pobedonosnim golom Mičua Batšuajia u 87. minutu.

Bila je to odlična utakmica u kojoj je Tadić dva puta asistirao Fredu za vođstvo gostiju, ali su preko Makedonca Bardija i Egipćanina Trezegea domaći izjednačili na 2:2.Ipak, Belgijanac je u završnici utakmice spretno postigao odlučujući pogodak.

Njegov pogodak je toliko razbesneo domaće navijače da su nakon poslednjeg sudijskog zvižduka utrčali na teren da se obračunaju sa gostima iz Istanbula.

Og puno detalja izdvaja se sjajan nožni udarac Batšuaija kojim je nokautirao jednog pobesnelog navijača na terenu, gde mu mesto nije.

U turskom šampionatu vodi se žestoka borba za titulu. Prvoplasirani Galatasaraj je golom Vinisijusa u 90. minutu pobedio Kasimpašu sa 4:3 i sada ima 81 bod. Fenerbahče ima 79, a treći Trabzon tek 49 bodova. Biće zanimljivo videti kakve će kazne biti donete posle večerašnjih nereda.