NEMOĆNA ZVEZDA PORAŽENA PROTIV BARSELONE

(2.2.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet izgubili su na svom terenu od Barselone sa 76:85 (17:18, 15:27, 19:19, 25:21) u 25. kolu Evrolige.

Od početka utakmice Barselona je bila bolji tim na parketu što je uspela da održi sve do kraja meča. Katalonci su postepeno “zidali” prednost, iako su crveno- beli do kraja prve deonice imali šanse da se približe gostima, dok se situacija nije promenila u drugoj četvrtini.

Procenti šuta Barselone, a posebno Darija Brizuele koji iz četiri pokušaja za tri poena nije imao promašaj, bili su vrlo visoki. Serijom 12:2 na početku druge četvrtine španski tim došao je do dvocifrene prednosti i tako se odlepio u odnosu na tim Janis Sferopulisa. Crvena zvezda je pokušavala da uhvati ritam, ubrza igru i bude čvršća u odbrani, međutim Barselona je za sve imala odgovor kad god su crveno- beli pokušali da uhvate priključak i vrate se u meč.

Ekipa Janisa Sferopulisa na početku treće četvrtine nije bila konkretna u svim segmentima igre. Prednost Barselone iznosila je i 18 poena (58:40), ali ipak je Zvezda u završnici tog perioda uspela da dođe na 10 poena zaostatka i imala napad da se još više približi, ali u tome ipak nije uspela.

Loš početak poslednje deonice srpskog predstavnika otklonio je bilo kakve nedoumice oko pobednika meča, pošto je Barselona dodatno uvećala prednost, usporila ritam meča i rutinski ga privela kraju.