NEPLANIRAN PORAZ SRBIJE OD MAĐARA U BEOGRADU

(7.9.2023) – Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Mađarske u Beogradu 2:1, dok je u drugoj utakmici 5. kola kvalifikacija za EURO 2024. meč Litvanija – Crna Gora završen 2:2.

Srbija generalno igra slabo ove kvalifikacije. Protiv Bugarske je izbegla poraz u nadoknadi vremena, ali sada nije imala toliko sreće.

Poveli smo već u 10. minutu autogolom Salaja, nakon što je Vlahović posle asistencije Tadića očajno šutirao, a mađarski defanzivac naleteo na loptu i smestio je u svoju mrežu.

Naši reprezentativci imali su još dva solidna pokušaja preko Kostića i Vlahovića, ali su onda za samo dva minuta izgubili prednost.

Prvo je Varga iskoristio lošu reakciju naše odbrane u 34. minutu, da bi Orban nakon još jedne loše postavke defanzivaca Srbije već u 36. upotpunio preokret gostiju. Oba gola Mađari su dali iz peterca.

U celom drugom delu pokušavala je Srbija preko Veljkovića i Vlahovića da u nekoliko navrata ugrozi gol rivala, ali sjajni Dibus je spasio svoj gol i odveo ekipu do konačnog trijumfa.

U drugoj utakmici ovog 5. kola Litvanija – Crna Gora 2:2. Poveli su domaći preko Paulauskasa u 71, ali su gosti zahvaljujući Krstoviću (78) i Saviću (89) bili na ivici pobede. Ipak, bod Litvaniji obezbeđuje Černiš u 94. minutu.

Orlovi već u nedelju od 20.45 gostuju Litvaniji, Crna Gora dočekuje Bugarsku dok je Mađarska slobodna u narednom kolu.

Mađarska sada ima 10 bodova, Srbija 7,  Crna Gora 5, a Bugarska i Litvanija po 2 boda nakon četiri odigrane utakmice.

U ostalim utakmicama Kazahstan – Finska 0:1, Češka – Albanija 1:1, Danska – San Marino 4:0, Francuska – Irska 2:0, Holandija – Grčka 3:0, poljska – Farska ostrva 2:0 i Slovenija – Severna Irska 4:2.