NEVEROVATAN ŠUT IRVINGA ZA POBEDU PROTIV DENVERA

(18.3.2024) – Izuzetno zanimljiva završnica viđena je u duelu Dalasa i Denvera u Teksasu.

Prethodna dva duela ove sezone dobili su Jokić i drugovi, a noćas su slavila popularna Telad sa 107:105.

Gosti su vodili na poluvremenu 61:58, da bi posle treće četvrtine bilo 84:79 za domaći tim. Imali su izabranici Džejsona Kida plus 13 u poslednjoj deonici, ali su Džamal Marej i Nikola Jokić uspeli da vrate aktuelnog šampiona u igru i da izbore uzbudljivu završnicu. Jokić je u finišu doneo izjednačenje, a onda je Denver trojkom Mareja poveo 105:102, da bi Dončić sa druge strane vratio trojku za izjednačenje. Imao je Denver šut za pobedu na 105:105, Marej je promašio, da bi Irving u poslednjem napadu sa šest metara pogodio stilom bacanje kamena s ramena ili recimo poluhorogom preko Jokića za veliko slavlje domaćina.

Nikola Jokić nije bio u svom ritmu na ovom meču, mučio se sa realizacijom, ali je na kraju za 39 minuta igre ostvariio dabl-dabl od 16 poena (6/16 iz igre, 0/2 za tri, 4/5 sa penala) uz 11 skokova i sedam asistencija. U ekipi aktuelnog šampiona Džamal Marej imao je 23 poena, sedam asistencija i četiri skoka, Majkl Porter 20 poena i sedam skokova,.

Junak Dalasa, Kajri Irving utakmicu je završio sa 24 poena, devet asistencija, sedam skokova i tri ukradene lopte.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Dončić sa 37 poena uz devet asistencija, a Derek Lajvli postigao je 14 poena uz osam skokova.