NJEGOŠ PETROVIĆ NASTAVIO CRNU SERIJU PARTIZANA

(2.5.2024) – Fudbaleri Partizana ne znaju za pobedu već petu utakmicu za redom. U okviru 3 kola plej- ofa SLS na svom terenu poraženi su od ekipe Vojvodine 3:2.

Vojvodina je u prvih 15 minuta nadigrala Partizan, koji je delovao beziidejno i nije uspeo da poveže redove. Najbolju priliku je imao Zukić, kada je ostao sam na nekih sedam- osam metara, ali je gađao direktno u Jovanovića,

Kako gosti nisu mogli da dođu do pogotka, to su kaznili izabranici Alberta Nađa. Pokazao je Partizan kakvu moć poseduje iz tranzicije, a to je osetila i Vojvodina. Izborili su se sa presingom ofanzivaca Lala i brzo stigli do protivničkog kaznenog prostora, na momenat se činilo da je akcija propala posle lošeg pasa Jankovića, ali je Zahid stigao do lopte i duplim pasom sa Nathom izigrao odbranu Vojvodine, a onda pogodio Crnomarkovića za vođstvo (1:0).

Pretila je Vojvodina na momente posle pogotka crno- belih, pokazala je da može vrlo lako da dođe do gola. Ipak, izabranici Alberta Nađa su imali odličnu šansu da dupliraju rezultat. Probio je Kalulu Lazarevića i zavrnuo povratnu, Saldanja je šutirao sa penala, ali je Carević sjajno intervenisao.

Već u narednom minutu usledila je kazna kazna. Zukić je olako centrirao sa desnog boka, Jovanović je slabo intervenisao i praktično nabacio loptu na nogu Seriju, kom nije bilo teško da zatrese praznu mrežu (1:1).

Vrlo brzo je Partizan mogao da dođe do nove prednosti. Kalulu je zaobišao Carevića, ali nije mogao da šutira, jer je otišao previše iskosa, a onda Zahid i Saldanja nisu bili dovoljno spretni da se upišu u strelce. Usledila je još jedna kazna i preokret. Zukić je ostao usamljen na nekih 13-14 metara, okrenuo se i fantastično pogodio dalji ugao (1:2).

Posle mirnijeg početka drugog dela, zapretio je Partizan udarcem Zahida glavom, ali pored stative. U istom minutu posle odličnog presinga, Stojković je oduzeo loptu ispred Serija, a u nastavku akcije na asistenciju Nikolića došao do pogotka – 2:2. Rasplamsala se borba posle izjednačenja. Zaigralo se otvorenije i bez garda. I Vojvodina je bila jako blizu da opet povede. Izigrali su u dva pasa odbranu domaće ekipe, a Vukanović posle pasa Savićevića zatresao prečku.

Uzvratio je Partizan posle lepe akcije. Zahid je petom ostavio loptu Nathu, koji je za malo bio neprecizan sa ivice kaznenog prostora. Napadala su oba tima, ali je falilo koncentracije u završnici. Usledio je hladan tuš za crno-bele. Petrović je odapeo sa nekih 18 metara, Jovanović se nije pomerio i lopta je otišla u mrežu (2:3).