NOVAK ĐOKOVIĆ I MIOMIR KECMANOVIĆ ODVELI SRBIJE U POLUFINALE

(23.11.2023) – Dejvis kup reprezentacija Srbije u Malagi pobedila je u četvrtfinalu Veliku Britaniju sa 2-1.

Prvi bod našoj reprzentaciji doneo je Momir Kecmanović koji je pobedio Britanca Džeka Drejpera u prvom meču četvrtfinala Dejvis kupa sa 7:6(2), 7:6(6) .

Prvi set je odlično odigrao Miomir Kecmanović kao i ceo meč koji nije u dobroj formi ušao u ovaj meč, jer pre toga nije imao neke dobre igre i često je gubio mečeve još u prvim kolima.

Lagano su obojica tenisera osvajala svoje uvodne gemove, trebalo je Miomiru Kecmanoviću jedan gem kako bi se navikao na snažni servis Drejpera, a kako je vreme odmicalo tako je Kecmanović bio sve više stabilniji u dugim razmenama koje je forsirao, takođe se trudio da većina lopti ide na Drejperov bekend koji mu je slabija tačka.

Prvi rezultati te taktike su se videli u osmom gemu kada Kecmanović nije iskoristio dve brejk šanse pri rezultatu 4:3 za srpskog tenisera . Najbitnije je bilo u ovom setu da je Kecmanović u svojim gemovima nije popuštao, tako da Drejper tokom celog prvog seta nije imao nijednu brejk šansu. To nisu bili jedine brejk šanse u prvom setu za Kecmanovića koji je na rezultatu 5:5 ponovo imao dve prilike za brejk, ponovo mu to nije pošlo za rukom i uspeo je Drejper da se izvuče iz nezgodne situacije. Posle ovog gema usledila su dva sigurna gema na servis obojice tenisera tako da je bilo jasno da ćemo pobednika prvog seta dobiti posle taj- brejka. Njega je Miomir Kecmanović otvorio na sjajan način tako što je poveo sa 4:1, gde su dosta pomogle greške Drejpera. Do kraja taj-brejka je Britanc osvojio samo jedan poena, i tako je srpski teniser rezultatom 7:2 dobio taj- brejk i prvi set.

Drugi set je krenuo u malo lakšem ritmu što je bilo i očekivano posle jakog ritma u prvom. Dobra stvar je ta da 55. reket sveta nije posustao i nije dozvoilio Drejperu da dođe do brejka. Koliko je drugi set bio izjednačen govori podatak da nismo u ovom gemu nismo videli nijednu brejk šansu, ali je Kecmanović u nekoliko navrata imao priliku da dođe do poena koji bi mu pomogao da dođe do drugog seta.

Kako prvi, tako i drugi set je bio rešen posle taj- brejka koji nije dobro počeo za Miomira Kecmanovića, jer je Drejper imao prednost od 2:0 posle toga su usledili četiri poena zaredom. To ipak nije značilo i kraj meča jer je posle rezultata 5:2 za srpskog tenisera, Drejper je došao do 5:5. Posle toga je Kecmanović imao meč loptu pri rezultatu 6:5, ali je uspeo da Drejper spase prvu meč loptu, da bi sledeća bila ta koja je Kecmanoviću donela pobedu i veliki poen reprezentaciji Srbije.

Pobedu i plasman u narednu rundu doneo je Novak Đoković, savladavši Kamerona Norija (6:4, 6:4). Ovo je ujedno 21. uzastopna pobeda za Novaka Đokovića u ovom takmičenju.

U prva dva servis gema izgubio je samo poen, a onda je u petom gemu iskoristio drugu brejk loptu i tako došao do brejka za 3:2. Nije imao većih problema da ga potvrdi, da bi potom u sedmom gemu propustio četiri brejk prilike, 4:3. Novak Đoković je u narednom gemu ispustio samo poeni stigao do 5:3.  Nije popustio Nori iako je prvi reket sveta stigao blizu, na 30:30, poslao je dva dobra servisa koji su mu doneli gem za 5:4. Novak Đoković je bez većih problema osvojio gem (6:4), čime mu je pripao prvi set.

Kako je završio prvi, tako je još bolje počeo drugi set, odmah je vezao četiri poena i “s nulom” došao do brejka, a potom ga lako potvrdio za 2:0. U tim trenucima je bilo jasno da je pred Norijem jako težak zadatak, protiv Novaka Đokoviuća u super formi jednostavno nije imao šansi. Novak Đoković je rutinski držao servis, bez izgubljenog poena stigao do 3:1. Odigrali su uzbudljiv, maratonski peti gem, videli smo mnogo izjednačenja, a Novak nije iskoristio čak pet brejk lopti i Britanac je tu preživeo, 3:2.

Srpski teniser je servis volej kombinacijom i odličnim servisom rešio problem u narednom gemu posle 30:30 i stigao do 4:2. Nije uspeo da ugrozi Novaka Đokovića na servis iako je nešto bolje odigrao, Srbin je na 4:3 uspeo da odservira za kraj as i stigne do 5:3. Nori je dobio naredni gem, ali je Đoković potom odservirao za trijumf i veliku radost svih u srpskom timu