NOVAK RUTINSKI DO ČETVRTFINALA

(4.9.2023) – Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale US OPEN- a nakon što je savladao Hrvata Borna Goju sa 3:0 u setovima.

Drugi reket sveta je bez većih problema po 13. put stigao do četvrtfinala u Njujorku, a u četvrtom kolu savladao je Goju 6:2, 7:5, 6:4 po setovima.

Meč je trajao nešto više od dva sata, a ovo je bio njih prvi duel i treba spomenuti da je Hrvat kao 105. plasirani igrač na ATP listi pružio i više nego dobru partiju protiv najboljeg srpskog tenisera.

Na samom startu meča Đoković je stigao do brejka i poveo 2:0. Novi brejk je usledio u petom gemu na 4:1 za našeg tenisera, a za samo 42 minuta igre Đokoviću je pripao prvi set (6:2).

Na početku drugog seta Splićan je zaigrao bolje i stigao do brejka i 2:0. Đoković nije dopustio veću prednost Goji, pa je ekspresno došao do brejka i izjednačio na 2:2. Đoković je u 11. gemu iskoristio šansu za brejk 6:5, nakon čega je servirao za 7:5 i 2:0 u setovima.

Na 5:3 u trećem setu Đoković je imao meč loptu koju nije iskoristio.Ipak u narednom gemu na svom servisu srpski as je iskoristio šansu, čime je došao do 85. pobede u Njujorku.

Naredni rival Đokoviću biće Amerikanac Tejlor Fric koji na putu do osam najboljih nije izgubio set. Meč će biti na programu u utorak.