NOVAK RUTINSKI NA ROLAN GAROSU

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, rutinski je savladao Aleksa Molčana sa 3:0. Srpski teniser je

veoma lako dobio prva dva seta protiv novog učenika Marijana Vajde, dok se Slovak u trećem

setu razigrao, pa je set ušao u tajbrejk, koji je Đoković dobio sa 7:4.

Drugi srpski teniser Filip Krajinović uz nešto veću muku savladao je Bornu Goja

rezultatom 3:1. Neumorni Hrvat se borio do poslednjeg atoma snage, dobio je treći set 7:5, ali je Filip potom dominirao sa 6:1 I obezbedio plasman u treću rundu.

Velike muke za Zverevog i Alkaraza! Sa praga poraza do trijumfa.

Zverev je gubio 2:0 u setovima od Argetinca Baeza, spasao je meč loptu i dobio peti set sa 7:5.

Špansko čudo od deteta,mladi Karlitos, još jednom je pokazao svoju mentalnu snagu i savladao dosta iskusnijeg sunarodnika Ramosa-Vinjolasa. Alkaraz je gubio 2:1 da bi poslednja dva seta dobio sa 7:6 i 6:4 posle suočavanja sa meč loptom protivnika.

Olga Danilović je nažalost poražena od Švajcarkinje Barbare Teihman sa 6:4, 6:1 i zaustavljena je u drugoj rundi, posle lepog niza pobeda u ,,gradu svetlosti“.

Najveće iznenađenje u ženskoj konkurenciji je poraz Marije Sakari od Čehinje Karoline

Muhove, dok je kod muškaraca pobednik Indijan Velsa, Tejlor Fric, izgubio je od Zapate Miralješa, a

Rafael Nadal sa 3:0 savladao Francuza Korentana Mutea.