NOVI KIKS CRVENE ZVEZDE, TSC NOSI BOD U BAČKU TOPOLU

(1.11.2023) – Fudbaleri Crvene zvezde na svom terenu nisu savladali ekipu TSC, u zaostaloj utakmici osmog kola Superlige Srbije koja je završena rezultatom 1:1 (0:0).

Crveno- beli su utakmicu počeli kao što se i očekivalo. Dosta agresivno gde se težište igre preselilo od starta meča na polovinu na TSC- a. Pretila je Crvena zvezda preko Hvanga i Ivanića u prvih deset minuta utakmice šutevima sa distance, ali su ovi pokušaju završili daleko pored gola gostujuće ekipe. Najbolju šansu u prvom delu utakmice su imali fudbaleri TSC, kada je posle prekida sa leve strane Saša Jovanović uputio udarac, ali je Glazer dobro intervenisao i zaustavio ovaj pokušaj gostiju. Do kraja prvog dela meča opao je ritam utakmice. U 35. minutu start nad Olajinkom koji je oboren u kaznenom prostoru, sudija Mitić je pokazao da penala nema, čak je intervenisala i VAR soba, ali promene odluke nije bilo. U finišu prvog poluvremena šampion Srbije je pokušavao preko Mirka Ivanića, ali promene rezultata nije bilo.

@cndp_photo

Drugo poluvreme je krenulo kako se prvo završilo. Nije ništa menjao Barak Bahar na pauzi, ali to nije omelo fudbalere domaćih da još agresivnije uđu u drugih 45 minuta. Ređale su se šanse, crveno- beli su uglavnom preko Ivanića i Hvanga pokušavali da slome otpor protivnika, ali su svi ti pokušaji uglavnom završavali preko gola TSC- a. Gostujući fudbaleri su bili veoma disciplinovan na svojoj polovini i nisu dozvoljavali puno prostora domaćima da stvarju opasne prilike. Hvang je sjajno šutirao u 76. minutu, a Simić je poslao loptu u korner, posle kojeg je Lučić bio u šansi. Dolazimo do 84. minuta posle kog su domaći stigli do vođstva. Dugo je trajao napad domaćih, a Aleksandar Katai koji je ušao u igru nedugo pre gola iz drugog pokušaja glavom loptu poslao u mrežu gola TSC.

Nakon gola je TSC je počeo da stvara šanse, iako pre gola Crvene zvezde nije prešao na polovinu domaćih i ta prva šansa kao da je bila nagoveštaj šta bi moglo da se dogodi već u sledećem napadu. U 91. minutu igre, posle dobrog skoka lopta je došla do Đakovca koji je dobro primio loptu i savladao Glazera, pošto je loptu poslao u donji desni ugao gola Crvene zvezde.

@cndp_photo

Vremena do kraja nije bilo, mada je Crvene zvezda imala šansu preko Krasoa, ali se rezultat nije menjao. Tako je aktuelni šampion propustio priik da pobedom smanji zaostatak za vodećim Partizanom, koji ima šest bodova prednosti. TSC je treći sa 23 boda, odnosno pet manje od Crene zvezde.