NOVI PAZAR SKUPO PLATIO PROMAŠEN PENAL, TRI BODA IDU U SUBOTICU

(13.5.2024) – Fudbaleri Novog Pazara dočekali su Spartak iz Subotice u derbiju plej- auta i bili poražem minimalnim rezultatom (0:1), čime su dozvolili današnjem rivalu da ih sustigne po broju bodova. S druge strane tim sa severa Srbije matematički je obezbedio opstanak.

Izjednačena borba viđena je tokom prvog dela igre. Međutim, nešto konkretniji bio je domaćin, koji je pretio u više navrata, ali promene rezultata nije bilo. U samom finišu prvog dela igre Novi Pazar je imao priliku da dođe do vođstva sa bele tačke, ali neprecizan je bio Sejduba Suma.

U drugom poluvremenu usledila je totalna ofanziva Novog Pazara, ali su Subotičani uspešno odolevali napadima domaćina. Strpljivo je Spartak čekao svoju šansu i dočekao je u 74. minutu meča kada je Todoroski proigrao Babića, a ovaj zatresao mrežu rivala za vođstvo gostiju.

Pokušavali su Pazarci da se vrate rezultatski u meč, ali je odbrana gostiju danas bila neprobojni bedem.

Posle nova tri boda Spartak se izjednačio sa Novim Pazarom na čelu skupine koja se nalazi u plej-autu sa 45 bodova.