NOVI TRIPL- DABL NIKOLE JOKIĆA NEDOVOLJAN ZA POBEDU

(23.11.2023) – Košarkaši Denvera izgubili su od Orlanda na gostovanju 124:119, uprkos novoj odličnoj partiji Nikole Jokića. Srpski centar meč je završio sa 30 poena (12/18 šut iz igre), 13 skokova i 12 asistencija za 36 minuta provedenih na parketu.

Ovo je njegov šesti ovosezonski tripl- dabl, a ukupno 111. u karijeri u regularnom delu sezone, ali to je bilo nedovoljno da aktuelni šampion izbegne poraz. U ekipi Majka Melouna istakao se još Majkl Porter Džunior, koji je postigao je 25 poena, ali je branilac titule, ipak izgubio treći put u poslednje četiri utakmice.

Orlando je do trijumfa vodio Franc Vagner, koji je u drugom poluvremenu postigao 24 od svojih 27 poena. Uz to imao je četiri skoka i tri asstencije, a na pravi načlin ga je ispratio Paolo Bankero sa 23 poena i identičnim brojkama kada su uhvaćene lopte i dodavanja u pitanju.

Utakmica je bila izjednačena sve do poslednja četiri i po minuta, a onda se desila situacja kada je Nikola Jokić napravio faul, pokušavajući da rukama zaustavi Sagsa, koji mu je vratio tako što je pokušao da ga isprovocira posle poena Orlanda. Denver je do ulaska u poslednju deonicu imao plus šest, išao i na plus devet ponea, ali je od rezulata 108:108 krenula rezultatska klackalica, koja je na kraju pripala ekipi Orlanda.