ODBOJKAŠICE SRBIJE SAVLADALE MEKSIKO NA JUNIORSKOM SP

(23.8.2023) – Ženska juniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski vicešampion, zabeležila je trijumf u 2. kolu četvrtfinalne E grupe na XXII SP 2023. u Leonu. Srbija je nadigrala domaći Meksiko sa 3:0, po setovima 25:23, 25:17 i 25:20, posle 69 minuta igre.

Bila je ovo prva utakmica ekipe Vladimira Vasovića pred ispunjenim tribinama u Leonu i zbog toga im je bilo potrebno vremena da se adaptiraju. Tokom prvog seta, viđena je velika borba, obe ekipe smenjivale su se u vođstvu, ali je na kraju Srbija bila dovoljno istrajna i povela je sa 1:0. Već u narednom setu, situacija na terenu se promenila i juniorke Srbije diktirale se tempo, što im je najpre omogućilo da dupliraju prednost, a potom i ostvare maksimalnu pobedu u ovom meču.

Srbija će u 3. kolu četvrtfinalne E grupe, igrati za plasman u polufinale portiv Kine od 1.00 čas po našem vremenu.

IZVOR: ODBOJKAŠKI SAVEZ SRBIJE